Patrons: $5,000–$9,000

  • Anonymous (23)
  • Paul Richard Aaron, ’91, and Catherine W. Aaron
  • Elizabeth Abbattista, ’95, and Anthony Abbattista
  • Matthew Charles Abernethy, ’15, and Brittney Abernethy
  • David Abraham, ’93
  • Jonathan Abraham, ’07
  • Keith Edward Adams, ’74
  • David Adler, AB ’86, MBA ’89
  • Seungho Ahn, ’79
  • Alyssa Rose Altman, ’95
  • Barbara Mitchell Angus, ’94
  • Ezeibe Anosike, ’14, and Nwaka Anosike
  • Steven Ashby, ’72, and Kathleen Ashby
  • Gary R. Bang, ’73, and Kathleen Murray-Bang
  • Jane Barclay and David Barclay, ’70
  • Douglas Craig Barnard, ’98, and Rose Murphy Barnard
  • James Barr III, ’67, and Joan B. Barr
  • Gabrielle Bates
  • Thomas H. Batten, ’12
  • Gregory Bechtel, ’03
  • Frank Allen Bednarz, ’02
  • Carine Stein Behar, ’93, and Ronnie Behar, ’94
  • Teed Welch, ’79, and Susan Brenner
  • Nathanael Brown, ’02, and Barbara Brown
  • Harriett Kelley Brown, ’92, and Kevin Brown, AM ’85, PhD ’94
  • Steven Bush, ’85, and Elizabeth Bush
  • Patrick Cadariu, ’10
  • Michael Canes, SB ’63, MBA ’65
  • John P. Gould, MBA ’63, PhD ’66, and Kathleen Carpenter
  • Tobias Mueller, ’11, and Bibiana Carretero Lopez, ’12
  • Ivan Bing Hung Chan
  • William Joseph Chase, ’99
  • Jie Jiang, ’14, and Angel Chen, ’14
  • John C. Chen, ’96
  • Thomas S. Christopher, ’68
  • Brian Convey, ’93
  • Albert Cozzi, ’88
  • Kenneth S. Crews, ’74
  • Harold D. Curry, ’63, and Cynthia D. Curry
  • Daniel Damon, ’92, and Rebecca Guilbert
  • Raju Datla, ’15, and Sandhya Datla
  • Michael Lee Davis, ’81, and Celia Davis
  • Frances J. Durdan DeBlasio, ’95
  • Sally Del Beccaro, ’81
  • Matthew Desch, ’86
  • Andrew Dickey, MBA ’83, JD ’83, and Virginia Yohe
  • Daniel Dickinson, MBA ’87, JD ’87, and Regina Dickinson
  • Judith and Harold Dittmer, ’70
  • Samuel Dodson, ’68
  • Frederick Dotzler, ’72
  • Marc Dumont, ’69, and Vinciane Dumont
  • Thomas Dunn, AB ’81, MBA ’86, and Susan K. Dunn, AB ’82
  • George Eberstadt, ’93
  • Paul Eckley, ’77
  • David Ellis
  • Susan Ann Elolampi, ’01
  • Bryan Kenneth Fisher, ’97
  • James Fitzgerald, ’81
  • Mark Flanagan, ’14 (XP-83)
  • Jerry Flower, ’63, and Susanne Flower
  • Ghian Foreman, ’01, and Traci Foreman
  • Zed Francis, ’78, and Cheryl Francis, ’78
  • Charles E. Frank
  • Ronald Frank, MBA ’59, PhD ’60
  • Matthew Friedman, ’00, and Tracy Wright, ’00
  • Constance M. Frydenlund, ’87, and John Covell
  • William Furr, ’05, and Kelia Furr
  • John Gallop, ’86, and Caryn Gallop, ’89
  • James Ganley, ’96, and Kathryn Klunzinger Ganley, ’96
  • John Gannon III, ’93, and Julie Gannon, ’93
  • Eduardo Garcia Lozano, ’95, and Marybeth Sigler-Garcia, ’95
  • John Gardner, ’96, and Kathy Woeber-Gardner
  • Alok Gaur, AB ’90, MBA ’93, and Shanthi Gaur, AB ’91, JD ’94
  • Roy Glantz, ’76, and Rie Glantz
  • Mary Go, ’07 (XP-76), and Lionel Go
  • Joseph Allen Gold, ’94
  • Murray Goldberg, ’71, and Basheva Goldberg
  • J. Michael Griem, ’68, and Peggy Griem
  • Joe Grills, ’58, and Margaret Grills
  • Gillian Growdon, ’01
  • Gregory Hagerman, ’09, and Cindy Hagerman
  • Patrick Hallinan, ’97
  • James E. Hardiman, ’14, and Joanne Z. Chen, ’14
  • Margaret Hardin, ’96
  • Sunil Garg, AB ’89, MBA ’00, and Julia Harris
  • Donald Hendrickson, ’64
  • Ronald Hicks, ’71
  • Ross Hikida, ’94
  • Harry F. Hixson Jr., ’78 (XP-41)
  • Lawrence E. Horner Jr., ’80
  • Brian D. Hughes, ’93
  • Kathleen Hughes, ’77
  • Timothy A. Hultquist, ’75, and Cynthia M. Hultquist
  • Mr. and Mrs. Thomas Norbert Hund and the Hund Family Fund of the Dallas Foundation
  • Walter Hunnewell Jr., ’85, and Clarissa Hunnewell
  • Roger Ibbotson, PhD ’74, and Jody Sindelar
  • Abhinav Jhunjhunwala, ’14 (AXP-13), and Prerna Jhunjhunwala
  • Richard H. Jones Jr. and Susan M. Jones
  • Vojtek Kaminski, ’07
  • Patricia Kampling, ’91, and Anthony Kampling
  • Richard Kenny, ’79, and Kate Kenny, ’90
  • Roman Khrushch, ’11, and Olena Zabolotna
  • James Kilts Jr., ’09
  • Richard Herrick Kimball, ’83, and Kathryn Uhrig Kimball, ’83
  • Stephen E. Kimpel, ’99
  • Mark Kishler, ’91, and Patricia Acha
  • Allan Kleidon, MBA ’81, PhD ’83, and Fei Li
  • Nicholas Koh, ’20
  • Theodoros Konstantopoulos
  • John L. Kordash, ’75, and Judith Kordash
  • Salim Lalani, ’69
  • David L. Landsittel, ’63
  • Robert Lavichant, ’04 (AXP-3), and Sopana Lavichant
  • Brock Leach, ’82, and Julie Leach, ’82
  • Mark Austin Leahy, MBA ’89, JD ’89
  • Yoonjung Lee, ’98
  • Richard Leeuwenburg, ’67, and Jann Leeuwenburg
  • Ernest Levine, ’68
  • Steve Levitan, MBA ’86, JD ’86
  • Mark Warren Lewis, ’14
  • Patrick Liang, ’09, and Cheryl Cheng
  • Keith Gregory Little, ’81
  • Yanxiang Sean Lu, ’00
  • Ian Lue, ’93
  • Lindy Lynk
  • Michael John Mack, ’86, and Denise Mack
  • George P. Maris, ’99, and Lisa Maris
  • David Martinelli, ’09, and Julie Martinelli
  • Richard A. Marx, ’92
  • Richard McNeel, ’79 (XP-42), and Carol McNeel
  • Eric Meder III, ’73
  • Frederick Mifflin, ’83
  • Luis Miranda, ’89, and Fiona Dias-Miranda
  • Michael Monahan, ’02
  • Daniel J. Morissette, ’93
  • Frederic W. Morton Jr., ’81
  • John Moss, ’64, and Billie Moss
  • Scott Mueller, ’87, and Margaret Mueller
  • William Mulligan, ’79, and Harriet Mulligan
  • Raymond M. Murray III, ’98, and Annie L. Murray, ’99
  • Scott Anton Musil, ’98
  • Robert Nagel, ’63∞, and Nancy Nagel
  • Sathya Narayanaswamy, ’00, and Shobha Durairajan
  • Sameer Nath, ’01
  • Douglas Neff, ’73
  • Andrew Wong, SB ’96, MBA ’02, PhD ’02, and Quynh Giao Nguyen, SB ’96
  • Timothy F. Nicholson, ’09, and Stephanie Nicholson
  • Howard Niden, AB ’80, MBA ’84, and Cathy Niden, AB ’81, MBA ’84, PhD ’88
  • Richard Nuzum, ’96
  • James O’Brien, ’82, and Kathleen O’Brien
  • Christopher Neil Orndorff, ’89
  • John P. O’Shaughnessy, ’92, and Jeanie O’Shaughnessy
  • Michael Paasche, ’88, and Emily Eklund
  • Matthew Pieniazek, ’85
  • Dustin Popiel, AB ’13, and Kathleen Young, AB ’15
  • Joseph Popolo Jr., ’97
  • Ramesh Rajagopal, ’00, and Anita Kuba, ’00
  • David L. Resnick, MBA ’85, JD ’85, and Catherine M. Klema, JD ’84
  • Diane Reynolds, ’99, and Jon Fitzgerald
  • Elaine Chubski Roach, ’77, and Steven Roach
  • Arthur Rohde, III, ’10, and Melissa Rohde
  • Clayton S. Rose, AB ’80, MBA ’81, and Julianne H. Rose, ’81
  • Saul Rosen, ’76, and Sara Rosen
  • Richard Royse, ’83 (XP-50), and Rocky Blumhagen
  • Joanna Rupp, ’94
  • Sahara Enterprises Inc.
  • Heather H. Salonga, AB ’97, SM ’00, MBA ’06, and Franklin Luchico Salonga, AB ’97
  • John Paul Salvino, ’06
  • Walter Schmidt, CFA, AM ’94, MBA ’00, and Heather Schmidt
  • Scott Schweighauser, ’89
  • Thong Kai Shang, SB ’09, MBA ’14, and Tiffany J. Choong, AB ’09, MBA ’14
  • Michael Shapiro, ’00, and Molly Shapiro, ’01
  • Robert G. Shields, ’81
  • Joseph C. Shugart, ’81, and Melanie Shugart
  • Gary I. Singer, ’78
  • David J. Slump, ’96, and Christine D. Slump
  • David Small, ’85
  • Maria Victoria Soriano, ’06
  • David Spangler, ’97, and Diane Neugebauer Spangler, ’99
  • Denis Springer, ’69, and Roselyn Springer
  • Laura Starks, ’83, and Joseph Dannenmaier, AB ’79
  • Mary Starshak and Joseph B. Starshak
  • John Stathis, ’85
  • John Steidle, ’91, and Amanda Steidle
  • Corky Steiner, ’67, Ellen Steiner, Rick Steiner, ’70∞, and
  • Meredith Levin Marmora, ’08
  • Bruce Stevens II, ’65
  • Scott Edward Stickel, MBA ’81, PhD ’85
  • Edward Sturrus, ’77, and Joyce Sturrus
  • George Tanasijevich, ’01
  • Lee Tenzer, ’77, and Marilyn Tenzer
  • Jessica W. Tien, ’91, and Jiacheng J. Gao
  • T. Peter Townsend, ’61
  • Michael Urbut, ’74, and Barbara Kirchick Urbut, AM ’75
  • Chris Van Aeken, ’87, and Kristien Wulf
  • Peter Van Nice, ’66, and Jeanette Van Nice and 
  • Basil K. Vasiliou, ’74, and Jane Tucker Vasiliou, ’74
  • Kenneth E. Volpert, ’85, and Karen S. Volpert
  • Amit B. Wadhwaney, ’83
  • Richard Waldrop, ’72
  • John C. Walton, ’74, and Jeanette D. Walton
  • Robert Xinyu Wang, ’00
  • H. Thomas Watkins, ’79, and Wendy R. Watkins
  • John Wei, ’81, and Zoey Yamamoto
  • Jessica Yagan and Sam Yagan
  • Chenwei Yan, ’99, and Amy Wang
  • Qi Yang, ’07
  • Elizabeth Jacobson Young and Steven Young
  • Donna Frett Zarcone, ’87
  • Tim T. Zhang, ’02
  • Lingfei Zhou, ’18

Deceased