Benefactors: $2,500–$4,999

  • Anonymous (46)
  • David Alan Abbott, AB ’87, MBA ’95
  • Ben Abelson, ’08, and Lauren Abelson
  • Irving Howard Agard III, ’71
  • Derek Alden, ’11, and Channing Alden
  • Luis Amaral, ’01
  • Andrew Gilbert Anderson, ’01
  • Brigitte Anderson, MBA ’08, SM ’20
  • Laurel Andrew, ’89, and Victor Onufrieff
  • Sri Aparajithan, ’01
  • Mark Arvin, ’71
  • Paul Asquith, AM ’72, PhD ’80
  • Amy Aubrecht, ’00, and Aaron Aubrecht, ’01
  • John Baily, ’79
  • Peter K. Barker, ’71, and Robin Barker
  • Margaret and Steven Barnhart, AB ’84, MBA ’88
  • Lori and Harley Bassman, ’83
  • Matthew Paul Beagle, ’99, and Lisa Scopa
  • Michael Beaudoin, ’90, and Susan Beaudoin, ’91
  • Robert Behar, LAB ’81, AB ’83, MD ’87, MBA ’11
  • Scott Beicke, ’02, and Dayna Beicke
  • Ralph Eugene Bennett, ’93, and Claire Bennett
  • Barclay Berdan, ’78
  • Gregory J. Besio, ’89, and Suzanne Besio
  • William Best, ’74, and Martha Best, ’74
  • Ananth Bhogaraju, ’94, and Purnima Uppalur Bhogaraj
  • Scott Bookmyer, ’98, and Kelly Bookmyer
  • Kent Born, ’91, and Laura Born, ’91
  • Barbara Bowles, ’71
  • Karen Brennan, ’07
  • Sue Brodarick
  • Darwin C. Broenen, ’57
  • Robert H. Buckman, ’61
  • Patricia Buehler, AB ’86, and Knute Buehler
  • Michael Edwin Burns, ’03
  • Lance F. Bylow, ’96, and Gretchen Bylow
  • Frank Caccamo, ’63, and Jane Caccamo
  • Deirdre Campbell, ’06, and Alexander Campbell
  • Christopher Ng Cashin, ’96
  • Xin Chen, ’00
  • Huiling Chiao and Jeffrey Gao
  • Tat Man Choi
  • Jack Chung, ’01
  • Mary Lynn Cipriano, ’77
  • Bernard Citerone, ’75
  • Eugene H. Clapp, ’74
  • Neal Cohen, AB ’83, MBA ’84, and Florence Cohen, MAT ’74
  • Donald James Cole, ’88, and Kristen Cole
  • Brad Coleman, ’88
  • Cynthia Collins, ’88, and Robert Collins
  • Nathaniel Colson, ’19, and Beth Colson
  • Michael Frank Connor, ’86, and Diane Discenza
  • Nancy Nieman Conover, ’74
  • Blair A. Cook
  • Gregory Cornick, ’98, and Jennifer Cornick
  • Andrew Martin Corry, ’94
  • John Christopher Cosentino, ’93, and Corrine Cosentino
  • Pablo Cosovschi, ’16
  • Thomas W. Coyle, ’71, and Sally S. Coyle
  • Dennis A. Cullen
  • Todd Currie, ’99, and Sylvie Currie
  • Richard O. Davies, ’69, and Marilee A. Davies
  • Scot Davis, ’12
  • Charles Goodrich Denison, ’81
  • Darina Denkova, ’13
  • David Descoteaux, ’98, and Nicole Descoteaux
  • Charmaine C. Detweiler, ’77
  • Mahesh Dhillon, ’98
  • Richard Ditoro, ’61
  • Mitchell I. Dolins, ’84, and Marcy Dolins
  • William Downey, ’78
  • Hengbing Duan, ’00, and Yanyan Zhang
  • Tarek El Gammal, ’04
  • John W. Estey, ’76, and Catherine R. Estey
  • Robert Eulau, ’85, and Susan Eulau, AM ’85
  • Barry L. Evans, ’72
  • Michael Fabiano, ’09, and Alice Fabiano
  • Thomas Francis Faherty, ’95
  • Min Fang, ’07
  • Christopher Mark Fanning, ’91, and Eileen Marie Fanning, ’91
  • Robert Figliulo, ’87, and Kim Figliulo
  • Bruce McKee FitzGerald, ’85
  • Gerald Fitzgerald Jr., ’84 (XP-52), and Denise Fitzgerald
  • David Fox, ’77
  • John Fox, ’94
  • Jay H. Freedman, ’82
  • Richard Raymond Freedman, ’83
  • David Friedman, ’89, and Dianne Friedman, ’92
  • Joseph Gaffigan, ’91
  • James Gale, ’77
  • Chi Gao
  • Ryan Matthew Garino, ’03
  • Carlos Garza Riquelme, ’10
  • Christopher Geczy, PhD ’99, and Nichole Geczy
  • Jeffrey Geller, ’78, and Debra Geller
  • Joan Marie Giardina, ’74
  • Jason Ginsburg, ’96, and Katherine Ginsburg
  • Katherine Glasser, ’09
  • Stewart Gloyer, ’77, and Marilyn Gloyer
  • Craig Goldberg, ’80
  • Elizabeth Goltermann, ’83, and Edward J. Momkus
  • Craig Green, ’73
  • Thomas Gregory, MBA ’94, AM ’94
  • Judith Griffin, ’71
  • Laurent Guerard, ’89, and Simonetti Samuels
  • Leonard Gullan, ’14, and Sierra Gullan
  • Gayle Haller, ’87
  • Amy M. Hamilton, ’98, and Michael T. King
  • Cathleen and John Hammerschlag, ’73
  • Allen Jing-Choung Han, ’95
  • Chris Han, ’99
  • Lee Haney, ’15
  • Gail Hanson, ’90, and Richard Graebner
  • John Harding, ’75
  • Emily Harte, ’14
  • Michael Haverty, ’82, and Maryls Haverty
  • Frederic Edouard Hayat, ’88
  • Ryan J. Hayman, ’14
  • Kevin Heaney, ’15
  • Lori and Donald Heinrich, AB ’74, MBA ’75
  • Andrew Heiskell
  • Steven Hendler, AB ’79, and Janice Hendler
  • Justin Higham, ’14, and Katherine Higham
  • Platt Hill, ’74
  • Stephen Hoffman, ’79, and Anne Hoffman
  • Thomas J. Hollahan, ’79, and Elizabeth Hollahan
  • Vicky Huang, ’15, and Shawn Shi, ’16
  • Alvin Bo Huffman III, ’67
  • Esslie Hughes, ’81
  • Matthew Alexander Hurlbut, ’09
  • Richard Jay, ’69
  • Kenneth Jensen, MBA ’67, PhD ’74,Gayle Jensen, AM ’70
  • Andrew Aurelius Johnson Jr., ’89
  • Thomas Jones, ’61
  • George Kadifa, ’89, and Sally R. Kadifa
  • Harshvardhan Kanda, ’09
  • Susan L. Kane, ’91
  • Kunal Kapoor, ’04, and Monica Kapoor
  • Paul Kastin, ’67∞
  • David Katz, ’93
  • Seth Kaufman, ’95
  • Nicholas Kaufmann, ’03
  • Neal Keating, ’88, and Alison Keating
  • Matthew Jon Kemp, ’99, and Danielle Susan Kemp, JD ’00
  • Philip Dixon Kepler, ’95, and Lisa M. Kepler
  • Donald Kerr, ’75, and Irene Capp Kerr, AM ’74, MBA ’76
  • Jeffrey King, ’01, and Joanna King
  • James F. Kinoshita, ’88, and Merrillyn J. Kosier
  • Kumar Kirpalani, ’79
  • Kenton Klaus, ’87
  • Steven Koch, MBA ’82, JD ’82
  • Kim Jon Koehn, ’85
  • Chang-Yung Koh, ’77, and Sook-Hi Kim
  • Bernard Marvin Kosowski, ’69
  • Roland Kraatz, ’71
  • Stephen Kraus, ’69, and Deborah Kraus
  • Karl D. Krausman, ’87, and Donna Feldman
  • Frank Kromer, ’60
  • John Andre Lacy, ’96
  • Yan Lam, ’17
  • Terrill Russell Laughton, ’01, and Deborah Ann Laughton
  • Madison Lees, ’97, and Susan Lees
  • Jack Leventhal, ’91, and Tracy Leventhal
  • Li Li and William Liu, ’07
  • Pei-Roan Lin, ’16
  • Robert Lipe, MBA ’81, PhD ’85, and Marlys Lipe, MBA ’81, PhD ’85
  • Paul Christopher Lohrey, ’86, and Tamara Daline Lohrey
  • Jay Longbottom, ’79
  • Phyllis Lovrien, ’84, and John Sommers
  • William Schwartz Lucas, ’02
  • Mark Ludviksen, ’95
  • Karan Madan, ’95
  • Kirk Ferris Malcolm, ’73
  • Tom Mallman, ’68
  • Ross Wayne Manire, ’76
  • George N. Mansour, ’08
  • Raymond Marcinowski, ’78, and Janet Cooper
  • John Martinez, ’86
  • Daniel Rocco Martino, ’15, and Kacey Joseph Martino, ’17
  • Russell Mason, ’07
  • Yuji Matsumoto, ’07
  • John Mazarakis, ’17 (XP-86)
  • Charles McCusker Jr., ’98, and Kristine McCusker
  • Virginia McDonald, ’90, and John McDonald
  • Mark McGrath, ’69, and Patricia McGrath
  • Kurt McMaken, ’01
  • Daniel Patrick McMorrow, ’01, and Amy McMorrow
  • Judith Hahn Meguire
  • Rodney Miller, ’86
  • David Miller, ’84
  • Samuel Johnson Mitchell Jr., ’88
  • Karen Hunt Montbach, ’96, and Jonathan Robert Montbach, ’01
  • Suzanne Morgan, ’78
  • Stephen Geoffrey Morrissette, ’90
  • Vahe A. Nalbandian, MBA ’64, PhD ’66
  • Chandra Nath, ’07, and Pallavi Gupta
  • William Nealon, ’77
  • Enrique Negron Jr., ’91
  • Almond Nickerson, III, ’93, and Carol Nickerson
  • John Nikolich, ’92
  • Brian W. Nocco, ’77
  • Raphael Jacob Nulman, SB ’09, MBA ’15
  • Steven Nutt, ’92, and Leslie Nutt
  • Linda O’Bryant, ’79, and Robert Gaynor
  • Paul Dennis O’Connor, ’85, and Holly L. O’Connor
  • Donald C. Opatrny Jr., ’76, and Judith T. Opatrny, AM ’77
  • Stephen A. Osborn, ’77
  • Ronald Jay Packard, ’89, and Susan Johanneson Packard, ’89
  • John Paddison, ’50, and Phillippa Paddison
  • Vivek Padmanabhan, ’02
  • William Pagendarm, ’86, and Tracy Pagendarm
  • Kyle K. Pak, ’99, and Sheila Pak
  • Jibo Pan, ’02, and Zhenjuan Zhang
  • Mayank Parekh, ’96
  • Daniel Park, ’97, and Jamie Park
  • Neil Patel, ’15
  • Nimesh M. Patel, ’03, and Evelyn J. Yee, ’04
  • Mohit Pathan, ’03, and Zarin Pathan
  • Adam J. Patnaude, ’06, and Lauren Polo Patnaude, ’11
  • Thomas Paulson, ’78, and Pamela Paulson
  • Robert Howard Payne, ’92
  • Martin John Perry, ’79
  • Michael Petrick, ’76, and Lillian Petrick
  • Vesna Petronic-Rosic, ’18, and Nenad Rosic
  • Christopher S. Pfaff, ’80
  • Deborah Pike, ’02
  • Rodney Pitts, ’70
  • James R. Potter, ’79
  • Casey Preyss, ’06, and Kristin Preyss
  • Rodney Propp, ’89, and Amy Wechsler
  • Edward Pyne, ’04
  • Stephen Ravel, ’96, and Rebecca Ravel
  • T. Michael Ray, ’84
  • James T. Reid, II, ’57
  • Peter Michael Reilly, ’84
  • David Rentschler, ’68
  • Barton Richards, ’99, and Shelley Richards
  • J. Peter Ricketts, AB ’86, MBA ’91
  • Thomas Gregory Ricks, ’77, and Patricia Ricks
  • Robert Rinek, ’77
  • James E. Robin, ’81, and Linda Robin
  • Eric Rodli, ’81
  • Jamie Rome, ’94, and Leila Rome
  • Peter Elliot Rothschild, ’04
  • Sumit Roy, ’01, and Renata Roy
  • Joseph Rumph, ’13, and Kelly Rumph
  • Barry Sabloff, ’74, and Anne Sabloff
  • Lina Yoo and Philip Salem, ’01
  • Stephan D. Schaeli, ’98
  • Timothy Schlindwein, ’72
  • James E. Schrager, PhD ’93, and Teresa P Schrager
  • Andreas Schultz, ’02
  • Christine Schuster, ’89
  • Steven Michael Sear, ’92, and Karen Ann Sear, MAT ’88
  • Pattabi Seshadri, ’97, and Reshma Raheja
  • Bhavin Shah, ’96, and Manisha Shah
  • Corey Shanus, MBA ’82, JD ’82
  • Gail and Henry Shelton, ’67
  • Donald J. Shepard, ’81, and Rose Shepard
  • Earl Shepard, ’74
  • Jay Sheth, ’06, and Rakhee (Mehta) Sheth, ’06
  • Jennifer Shih, ’09
  • Robert Siegler, ’81, and Suzanne Siegler
  • Michael Simon, ’85, and Lisa Simon
  • Philip Smith, ’94, and Maria Jansson
  • Stephen Albert Smith, ’84, and Jill Susan Dailey Smith
  • Stuart Speyer, ’80, and Shirley Speyer
  • Clark Spurrier, ’91
  • Joseph Stark Jr. ’94, and Traci Stark
  • Brian Steere, ’08
  • Marc Steifman, ’97, and Kira Steifman
  • Matthew Edwin Steinmetz, ’89
  • Sheldon R. Stoughton, ’80, and Deborah L. Stoughton
  • Donald Stroberg, ’94, and Donna Stroberg
  • Steven Stubitz, ’90, and Mary Stubitz
  • Van J. Stults, ’78, and Sharon B. Stults, ’08 (EXP-13)
  • Jason Sturman, ’03, and Molly Sturman
  • Aparna P. Sule, MBA ’96, JD ’96
  • Mark Sullivan, ’84, and Barbara Sullivan
  • Sean Sullivan, ’96, and Susan Schierl Sullivan
  • Donald Suter, ’84, and Pamela Neal, ’90
  • Yoshiteru Suzuki, ’95, and Hiroko Izumida
  • Niraj S. Swarup, ’85
  • J. Scott Sykora, ’87
  • Mark A. Taborsky, ’93
  • Pierre Tarantelli, ’16
  • Theophanis Theophanous, ’20
  • Paul R. Thompson, ’77
  • William Thompson, ’01
  • Charles W. Thurman, ’76
  • David Michael Traugott, ’05
  • Jerome F. Trautschold, ’61, and Carol Fernstrom Trautschold, AB ’61
  • Christian Tregillis, ’93, and Cynthia Tregillis
  • Loren Trimble, ’93, and Anne Trimble
  • Olivier Trouveroy, ’78
  • Sam S. Tsui, ’00
  • Reed Tupper, ’71
  • Michael Ure, ’05
  • John Valenta, ’94, and Kirsten Valenta
  • Richard Edward Van Demark, ’81
  • John Adams Wilcox, ’93, and Virginia Van Dyk
  • David J. Vitale, ’76, and Marilyn Fatt Vitale
  • Mary Margaret Vondrak, ’86
  • Samuel Vulakh, ’96
  • Lisa Walker, ’06, and Brian Walker, ’12
  • Eugene Suz Chin Wan, ’92, and HuiBoon Wan
  • Huimin Wang, ’88
  • Jun Wang, ’97, and Ying Wang, ’06
  • Jun-Ping Wang, ’95
  • Michael Linzie Warren, ’90, and Gina Diane Benson, LAB ’79, MBA ’91
  • Caroline Spaeth Watkins, ’12
  • Lynne Whitman
  • Patricia Wier, ’78 (XP-41), and Richard Wier, AB ’55, AB ’56, MBA ’57
  • Douglas Willard, ’10, and Liang Hua Fu
  • Dennis R. Williams, ’65
  • Jennifer Carroll Williams, ’99
  • Jennifer Williams
  • Jacqueline Wingfield, ’16, and Ethan Wingfield
  • William E. Wolf, ’90, and Meredith A. Bluhm-Wolf
  • Andrew Wong, ’10, and Anne Wong, ’10
  • Fook Chi Wong, ’16
  • Xiaoling Xu
  • Alexander C. Yang, MBA ’01, MD ’01
  • Kateryna Yushchenko, ’86, and Victor Yushchenko
  • Yi Zhang, ’14, and Tracy He
  • Changguang Zheng, SM ’89, PhD ’94, and Lihong Zheng
  • Wenli Zheng, ’08
  • Qingtong Zhou, ’04, and Meng Li
  • Jane Zimmy, ’76

Deceased