Rosenwald Fellows: $10,000–$24,999

  • Anonymous (29)
  • Mark S. Agnew, ’06
  • Robert Altman, ’88
  • Brian Paul Baker, ’97
  • Leslie Barbi, ’93, and Aaron S. Bell
  • Jon Barsanti, ’60, and Terrie Barsanti
  • Ellen Marie Beatty, ’90, and Randolph P. Beatty
  • David Beecken, ’70
  • Angela J. Blatteis, ’86, and Daniel Blatteis
  • Roger Blume, ’67, and  Camille Blume∞
  • Norman R. Bobins, ’67
  • Robert E. Boydston, ’54∞, and Adele Boydston∞
  • Richard Theodore Brandt, ’87, and Elizabeth Brandt
  • James Bray, ’07
  • Ronald E. Bruehlman, ’84, and Janet S. Bruehlman
  • Murli Dhar Buluswar, ’01, and Ruchi Kumar, ’01
  • Samuel W. Chu, ’87, and Pauline Chu
  • Charles I. Clough Jr., ’66, and Gloria Clough
  • Barton J. Cohen, ’73, and Phyllis G. Cohen
  • George Conrades, ’71 (XP-28), and Patricia Conrades
  • Anthony DeChellis, ’01 (IXP-6)
  • David Dohnalek, ’88, and
  • Nancy Scheer Dohnalek, AB ’79
  • Steven Mark Dresner, ’82, and Debra E. Dresner
  • John Dudlak, ’78
  • Deana Elwell, ’80
  • James S. Ely III, ’87, and Elisabeth Griffin Ely
  • Carl-Thomas Epping, ’85
  • Robert Ezrapour, ’78, and Debbie Ezrapour
  • Barbara and Lawrence Field
  • Timothy Flannery, ’96, and Kathleen Flannery
  • Mr. and Mrs. David W. Fox, ’58
  • Steven Frank, ’83, and Sanja Frank
  • Steven M. Friedman, AB ’76, MBA ’77, and Cheryl S. Friedman
  • Amit Garg, ’04, and Sonali Agarwal
  • Cathy Ge, ’06, and Jason Wang
  • Tyler Gill, ’01, and Cari Gill
  • Swee Goh, ’03, and Bo Ping Chong
  • Ira Graham, ’74
  • Thomas W. Handley, ’81, and Susan V. Handley
  • Lawrence Michael Harris, ’78
  • Robert L. Hechler, ’67
  • Bruce Herzfelder, JD ’87
  • David Hill, ’08
  • R. Emmet Holden, ’80
  • Richard Hoops, ’00
  • Jurgen Anton Huck, ’96, and Wendy Huck
  • Raymond K. Hung, ’73, and Yuqin Chen, ’09 (AXP-8)
  • Johannes P. Huth, ’86
  • M. Carl Johnson III, ’72
  • Rajesh Kalathur, ’97
  • Timothy Kelly, ’00
  • Kenneth A. Kelly, ’98
  • Louis William Kenter, ’84, and Leslie A. Graham
  • Scott Kilrea, ’98 (XP-67)
  • Todd King, ’00, and Amelia King
  • Peter D. Kinnear, ’71
  • Ashish Kishore, ’96, and Colleen Kishore
  • Cary A. Kochman, MBA ’90, JD ’90, and Tara G. Kochman, JD ’90
  • Mark Hoplamazian, ’89, and Rachel Kohler, ’89
  • Shiraz Kotadia, ’71, and Anar Kotadia
  • Soichiro Kurachi, ’85
  • Benjamin Lee, ’83
  • Harold Levy, ’79, and Shari Levy
  • Pauline Buay Eng Lim, ’07
  • Terry Lindquist
  • Willy Ke-Wei Liu, ’83, and Linda Wang
  • Bonnie Lou Lucas, ’89, and Stuart P. Sondheimer
  • Sue Luh, ’01, and Hong Quan, ’02
  • David MacLennan, ’88, and Kathleen MacLennan
  • Paul M. Mayfield, ’77, and Susan N. Mayfield, ’79
  • Sarah Myers McGinty and Family
  • Peter McNally, ’98
  • Matthew Charles McQueen, ’10
  • Mac and Leslie McQuown
  • Robert Milligan, ’11, and Katie Milligan
  • Anush Mohandass, ’10, and Aarthi Ramaswamy
  • Amelia Maccoun Morris, ’86
  • Santosh Nabar, MBA ’90, PhD ’92, and Neeta Nabar
  • David M. Neenan, ’95, and Catherine D. Neenan
  • David A. Nicholson, ’97, and 
  • Kristin E. Nicholson
  • James M. Nicholson, ’94, and Mary E. Nicholson
  • Kenneth W. O’Keefe, ’93
  • Kirk Oliver, ’85, and Mary Oliver, ’85
  • Joe Osnoss
  • Rajesh Paramaguru, ’05, and Chitra Jothilingam
  • Teresa Parker, ’90
  • Joseph A. Pichler, MBA ’63, PhD ’66
  • Andrew H. Plevin, ’93, and Kendra Collins
  • Myrna Porter
  • Krishnan Rajagopalan, ’88
  • Mark Roble, ’03 (XP-72)
  • David J. Ross, AB ’83, MBA ’85
  • William Rusnack, ’70, and Marsha Rusnack
  • Amir Sahibzada, ’00, and Rabab Sahibzada
  • Randal Sandler, ’94, and Liz Sandler
  • Kurt Schmidt, ’90 (XP-59), and Kathrin Schmidt
  • Jay Schrankler
  • Moreblessings Sekenhamo, ’16
  • Jamie Shah, ’13
  • Byron Smith, ’86, and Beth Smith
  • Stephen P. Smith, ’92
  • Nicholas E. Somers, ’88, and Barrie B. Somers
  • William Spiegel, ’90, and Lisa Kadin
  • Joseph Stangarone, AB ’77, MBA ’78, and Deborah Stangarone
  • Richard Stein, ’83, and Sandra Leve Stein, AM ’83
  • Andrew Sugerman, ’97, and Sarah Sugerman
  • Agus Tandiono, ’95
  • Nikhil Thukral, ’98, and Alka Thukral
  • Jacob Ulrich, ’83, and Sandra Ulrich
  • Susan Vo, ’00, and David Kupersmith
  • Anne Voshel, ’82
  • Christopher William Walters, ’01
  • John C. Wellemeyer, ’63, and Louise Wellemeyer
  • John Coleman Wheeler, ’92
  • Ryan Wolf, ’14 (XP-83)
  • Richard Xue, ’97
  • Osamu Yamamoto, ’93, and Mari Yamamoto
  • Paul Yovovich, AB ’74, MBA ’75, and Mary Yovovich, AB ’74, MBA ’78
  • Dennis Demiao Zhu, ’93

Deceased